вівторок, 19 січня 2021 р.

Консультація для батьків. "Мобільні телефони. Користь чи шкода."

 Ми живемо в час небувалого злету нформаційних технологій. Ми отримуємо інформацію завжди, коли читаємо книжки, слухаємо радіо, дивимось телевізор, спілкуємось між собою. Завдяки технічному прогресу з'явилися нові засоби комунікації, тобто засоби спілкування, а разом з ними - нові цінності. І сьогодні ми не можемо не згадати про мобільні телефони: їхню користь і шкоду. Нині наявністю мобільних пристроїв складно кого-небудь здивувати. Наше життя заповнене мобільними телефонами, смартфонами, флеш - дисками, ноутбуками та ін. Ми звикли ставитися до мобільного телефону, як до цілком безпечної речі, тому й носимо його в кишені, сумочці чи на шиї. Виявляється, це дуже небезпечно. На вас чатують безліч небезпек.
Небезпека 1.
Опромінення.Стільниковий зв'язок викликає рак мозку.
Рекомендації зводяться до наступного: передусім потрібно вибрати телефон з меншою максимальною потужністю, прагнути обмежити кількість розмов і розмовляти безперервно не більше 2-3 хвилин, перекладаючи телефон від одного вуха до іншого. Крім того, треба враховувати, що дитячий організм більш сприйнятливий до дії  ЕМІ, тому необхідно жорстко обмежувати спілкування дітей з мобільним телефоном. Так британці, наприклад, збираються ввести вікові обмеження, а також максимальну тривалістьрозмов і кількість можливих щоденних дзвінків для дітей.
Небезпека 2.
Унаслідок користування мобільними телефонами у людей виникає підвищена тривожність і схильність до психозів.
З чим це пов'язано?
Людське тіло виконує роль антени для телефонів. Активність мозку змінюється, коли ми підносимо телефон до вуха. Зустрічаючи таку атаку, мозок «завантажується», а потім «розвантажується», тобто сповільнюється процес мислення у будь - який час доби. Частіше всього вдень, коли ми так часто використовуємо чудо техніки, без якого вже ніяк  не обійтися, і коли нам потрібна ясна голова для вирішення важливих задач. Та після телефонно їрозмови справа не краща. Тоді стає ще гірше. Акумулятор випускає низько частотніімпульси, й електромагнітні поля підвищують свої дії.
Вихід із ситуації.
На жаль, вінтільки один: не розмовляти по мобільному телефону довше 3-х хвилин, мінімальнийінтервалміждзвінками - 15 хвилин.
Небезпека 3.
Блискавка.
Останнідослідженняанглійськихмедиків дали підставище для однієїнебезпеки, пов'язаної з використанняммобільного телефону.
Під час грози мобільникстає смертельно небезпечним. Річ у тім, щобільшості людей, в якихвтрапляєблискавка, вдаєтьсявижити тому, щозавдякивисокомуелектричному опору шкірирозрядрозповсюджується по всійповерхнітіла, не проникаючиуглиб. Протематеріали - провідникиможутьпосилитидіюрозрядублискавки, спрямувавшийого в тілолюдини. Подібнимпровідником є і мобільний телефон, особливо увімкнутий. За приклад медики наводятьісторію 15-річної дівчинки, щорозмовляла по телефону в парку під час грози і під час блискавкирозрядпройшов через вухо, до якогобувприкладений телефон, викликавшиураженнямозку.
Тому, опинившисьпід час грози в лісі, парку чи просто неба, хоча б відключітьсвіймобільник. І в жодномуразі не намагайтесяперекричатигрім у свою слухавку.
Небезпека 4.
Акумулятор.
Про те, щомобільнітелефони, хоч і дужерідко, вибухають, такожнеодноразовоповідомлялося в ЗМІ. До того ж, вибухає не сам телефон, а йоговласний... акумулятор.
Перший випадокстався в Україні. Мобільний телефон вибухнуву руках 11-річного хлопчика. З розповідіпідлітка, зіслухавкиспочаткупішовдим, потімбув удар і вогнянийспалах, післячоговінзнепритомнів. Отямившись, хлопчик побіг по допомогу до родичів. Андріянегайнодоправили до лікарні. Вибухомхлопчику понівечило праву долоню, відірвало два пальці. Кислотою з акумулятораобпалилоліву руку. Двігодинилікарізшивали тканину і зновуформувалидолоню, але врятувати два пальці не вдалося. Жахливоуявити, що могло б статися, якбипід час вибухупідлітокрозмовляв по телефону.
Як стверджуютьфахівці, вибухнутиможе, звичайно, не сам телефон, а йогоакумулятор - в тому випадку, якщовінслухавці не «рідний», не фірмовий, а придбаний дешево десьна ринку. Такийакумуляторсправдіможеповестисязовсімнепередбачувано і завдативласниковікаліцтва.
Щобуникнути таких випадків, акумулятордо телефонупотрібнокупуватитільки у фабричнійупаковці і з гарантією. І здійснюватитаку покупку тільки в спеціалізованих магазинах або салонах зв'язку.
Та навряд чизастереженнямедиківприведуть до то: щохтосьвідмовитьсявідцьогозручногозасобуспілкування. Адже для дітейце - оперативнийзв'язок з батьками. Нинімобільний телефон даєможливістьсвоєчаснеповідомити батькам, щодітизакінчилинавчання, і взагалі про місцезнаходженняпротягом дня.
Протевикористаннямобільнихтелефонів на уроціможезаважатиздійснюватинавчальнийпроцес. До того під час виконаннясамостійних, контрольнихробіт в учнів часто виникаєідеявикористатимобільний телефон як джерелосписування. А щебільшістьшколярівкористуються телефонами з відеокамерами, доступом до Інтернету. Дітихочуть бути оригінальними, щобкогосьпринизитичи самому похизуватися. Так пропагуєтьсяжорстокість і розпуста. Появаподібнихтенденцій в учнівськомусередовищівикликаєзанепокоєння і стурбованість. В зв'язку з цимміністросвітивидав наказ Міністерстваосвіти і науки Українивід 24.05.07 №420 «Про використанімобільнихтелефонівпід час навчальногопроцесу». Цим наказом забороняєтьсякористуватися з 1 вересня 2007 року мобільним телефоном у школі. Учнімаютькористуватисямобілкамилише як засобомзв'язку і не під час уроків
ЗАХОДИ БЕЗПЕЧНОГО ПОВОДЖЕННЯ З МОБІЛЬНИМИ ТЕЛЕФОНАМИ
1. Носитиапарат у спеціальнихчохлах, абиуникнути контакту з тілом
Не кластийого до кишені, особливо нагрудної.
3. Неприпустимоносити телефон на шийномушнурочку, коли вінзвисає у ділянцісонячногосплетіння.
4. Не можназалишатизаряджатися на легкозаймистих предметах (папір, килим) і не ставити телефон на зарядку уночі, аджебільшістьапаратіввибухаєсамепід час заряджання
5. Не купуватибатареїневідомихвиробників.


ЯКЩО ДИТИНІ БЕЗ МОБІЛЬНИКА НЕ ОБІЙТИСЬ
Кожен з нас щодняпіддаєтьсядіїелектромагнітноговипромінення. Особливо чутливі до ньогодіти. Одним ізджерел такого випромінення є мобільний телефон. Тому дітям до підлітковоговікукращевзагалі не користуватисямобілкою.

Якщо ж без телефону обійтисьнеможливо, то не вішайтеапарат на шиюдитині. Не треба такожноситийого в кишені, адже в режиміочікуваннямобільниквипромінюєелектромагнітніхвилі;
не дозволяйте дитинікористуватися телефоном, як іграшкою;
телефонуйтедитинісамі: випроміненняпід час прийомудзвінкаменше, ніж при наборі номеру;
пояснітьдитині, що коли вона сама набирає номер, нехай порахує до п’яти перед тим, як піднесеслухавку до вуха;
не купуйтедитинідорогімоделі: чимменшефункційу телефону, тимменше часу дитинавикористовуватиме трубку;
навчітьдитинувідключати телефон, а самівивчітьрозклад занять, щоб не відволікатиїївіднавчання.

Немає коментарів:

Дописати коментар